Ricciardo: Savaşın içinde olabilecek kadar yakınız

Daniel Ricciardo, testlerden memnun ayrıldıklarını ve yeni sezonda Mercedes avında yer alabilecek kadar iyi durumda olduklarına inandığını söyledi.

Ricciardo: Savaşın içinde olabilecek kadar yakınız Formula1

Testlerin son gününde attığı 92 turla 4.en hızlı derecenin sahibi olan Avustralyalı pilot, iki haftanın genelinde de yine 4.sırada yer aldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Çok güzel turlarımız oldu, ama burada önemli olanın en hızlı turu atmaktan çok aracı tanımak ve eksiklerimizin üstüne gitmek olduğunun farkındayız.

“Tabii ki diğerlerinin ne durumda olduğunun bilmediğimiz için yeni sezon hakkında kesin bir şeyler söylemek çok zor. Yine de kendi durumumuza baktığımda savaşın içinde olacağımızı düşünüyorum.

“12 ay öncesine göre daha iyi durumda olduğumuza inanıyorum. Araç özellikle seri halindeki turlarda oldukça rekabetçi turlar attı ve şu an için oldukça heyecanlıyız.

“Artık sadece Melbourne’deki ilk yarışın gelmesini bekliyorum. Kendi evimde seyircilerin de desteğiyle güzel bir sonuç almaya çalışacağım. Mercedes ve Ferrari ile birlikte çok yakın bir mücadele olmasını bekliyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.