Hartley: Melbourne’de puan almak istiyoruz

Brendon Hartley, Toro Rosso’nun testlerde beklentilerin çok üstünde bir iş yaptığını ve sezonun ilk yarışında da bu şekilde devam edip puan almak istediklerini söyledi.

Hartley: Melbourne’de puan almak istiyoruz Formula1

Gasly ile birlikte toplamda 498 tur atan ikiliden Yeni Zelendalı pilot genelde ise 13.en hızlı zamanı elde etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hartley şöyle konuştu.

“Takımda herkes oldukça motive ve elinden gelenin en iyisini yapmaya devam ediyor.

“Aracı geliştirmeye devam etmeliyiz. Şu an geçen seneye göre daha iyi hissediyoruz. Honda motoru testlerde dayanıklılık anlamında güçlü olduğunu gösterdi ve bundan dolayı da mutluyuz.

“İlk yarışın çok zor olmasını bekliyoruz. Diğer takımların durumunu bilmediğimiz için herkes için Melbourne’deki yarış bilinmezlerle dolu olacaktır.

“Amacımız tabii ki puan almak. İlk yarışa giderken bunu söylememek çılgınca olur. Herkes gibi biz de kış dönemini çok çalışarak geçirdik ve şimdi bunun karşılığını almak istiyoruz.

“Honda’nın gelişimine şaşırdığımı söyleyemem. Zaten fabrikalarında yaptıkları işi yakından takip ediyorduk ve iyi durumda olduklarının farkındaydım. Bu yüzden mutluyum ve umarım sene boyunca da gelişerek daha iyi seviyelere gelebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.