Ocon: Tekrar yarışmak için sabırsızlanıyorum

Esteban Ocon Barcelona’daki testlerin kendileri adına verimli geçtiğini ve bir an önce yarışmak için sabırsızlandığını söyledi.

Ocon: Tekrar yarışmak için sabırsızlanıyorum Formula1

Testlerin ikinci haftasında 293 tur atan ve toplamda en hızlı 14.derecenin sahibi olan Fransız pilot, araçla ilgili çok şey öğrendiklerini ve gidişattan memnun olduklarını dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ocon şöyle konuştu.

“Melbourne’e doğru giderken artık araçta kendimi çok daha iyi hissediyorum.

“Testlerde istediğimiz her şeyi yaptık. Özellikle Cum günü 160 tur atabilmek çok önemliydi. Takım gerçekten çok iyi bir iş başardı.

“Bütün yarış hazırlıklarını tamamladık. Lastiklerle ilgili artık daha çok bilgi sahibiyiz ve bir an önce Avustralya Gp’sinde piste çıkıp rekabet etmek için sabırsızlanıyorum.

“Abu Dhabi’den bu yana çok uzun süre geçti ve tekrar diğerleri ile yarışmak keyifli olacaktır. Şu an için gridin neresinde olduğumuzu tam olarak kestiremiyoruz, ama rekabetçi olacağımıza eminim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.