Magnussen Haas’ın hızı karşısında sakinliğini koruyor

Kevin Magnussen, testlerin ikinci haftasında gösterdikleri başarılı performansa rağmen sakin kalmaya devam etmeleri gerektiğini söyledi.

Magnussen Haas’ın hızı karşısında sakinliğini koruyor Formula1

Perşembe günü attığı turla en hızlı 7.derecenin sahibi olan Danimarkalı pilot, hafta boyunca toplamda 248 tur atmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Magnussen şöyle konuştu.

“Şu an için sadece beklemeli ve ilk yarışta kimin nerede olduğunu görmeliyiz.

“Tabii ki aracımızı geliştirdik, ama diğerleri de bunu yaptı ve testlerde kimin nasıl turlar attığını bilemiyoruz. En iyi sonuçlara Avustralya’da ulaşacağız.

“Amacımız sürekli gelişmeye devam edip düzenli olarak puan almaya çalışan bir araca sahip olmak. Bu yolda iyi işler yapıyoruz, ama sakinliğimizi korumamız gerekiyor.

“Kendimize kesin hedefler koymaktan kaçınıyoruz. İlla takımlar şampiyonasında 4.olmalıyız demiyoruz, ama geçen seneden daha kötü bir sonuç almak başarısızlık olacaktır.

“Tekrar 8.olmak istemiyoruz. 7.’lik ve yukarısı bizim için başarıdır. Gelişmeye devam etmeliyiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.