Marko: En iyi şasi Red Bull’da

Helmut Marko, testlerdeki derecelerin çok gerçekçi olmadığını ifade ederken, en iyi şasinin de Red Bull’da olduğunu söyledi.

Marko: En iyi şasi Red Bull’da Formula1

Testlerin ikinci haftasında Ricciardo ile en hızlı 4.derecenin sahibi olan Milton Keynes merkezli takım, Ferrari’nin bir saniye gerisinde kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Marko şöyle konuştu.

“Açıkçası şu an için en iyi şasiye sahip olduğumuzu düşünüyorum. Aradaki farkı motor belirliyor.

“Renault’nun gelişeceğine inanıyoruz, umarım sene içinde aradaki farkı kapatırlar ve biz de Mercedes’e daha da yaklaşabiliriz.”

Adrian Newey de konuya başka bir açıdan bakarken şu açıklamalarda bulundu.

“Yağ yakımına baktığımızda ise, Red Bull güç ünitesinin 100 kilometre 0.1 yaktığını, Mercedes ve Ferrari’de ise bu değerlerin 0.6 olduğunu görüyoruz. Bu da sınırda oldukları anlamına geliyor.”

Vettel ise hala araçla ilgili geliştirmeye çalıştıkları şeyler olduğunun farkında olduklarını ifade etti.

“Yağ yakımı ile ilgili çok bir endişemiz yok. diğer takımların olduğu gibi bizim de araçla ilgili çözmemiz gereken bazı puzzle’lar var ve bunları ilk yarışa kadar halletmek istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.