Bottas: Diğerlerinden 1 saniye hızlı olduğumuz doğru değil

Valtteri Bottas, yazıldığı gibi Ferrari ve Mercedes’ten bir saniye daha hızlı oldukları yönünde çıkan haberlerin gerçekçi olmadığını söyledi.

Bottas: Diğerlerinden 1 saniye hızlı olduğumuz doğru değil Formula1

Lastikleri kontrol etmede çok başarılı olamadıklarını da ekleyen Fin pilot, diğer takımlara karşı az da olsa bir avantajları olduğunu da kabul etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Kesinlikle 1 saniye önde olduğumuzu düşünmüyorum.

“Önümüzde Melbourne’deki yarışa kadar daha 2 hafta var ve bu süre boyunca mümkün olduğunca çok gelişip, yeni sezona en güçlü şekilde girmek istiyoruz.

“Orta ve sert hamuru testlerde çok kullandık ve iyi bir verim aldık. Daha yumuşak hamurları kontrol etmede biraz zorlanıyoruz. Bu önüne geçemezsek bizi sene içinde zorlayabilir.

“Takım olarak yeni sezon öncesindeki hazırlıklarımızı tamamlayacağımıza eminim. İlk yarıştan itibaren güçlü olup, tekrar şampiyon olmak istiyoruz. Bu takımda olmaktan çok keyif alıyorum ve güzel bir sezon daha geçirip, Mercedes’teki geleceğimi sağlama almak istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.