Hamilton daha çok yarış kazananı istiyor

Lewis Hamilton yeni sezonda daha çok kişinin yarış kazanmasını istediğini ve rekabetin artmasından yana olduğunu söyledi.

Hamilton daha çok yarış kazananı istiyor Formula1

Önlerinde uzun bir sene olduğunu da ekleyen İngiliz pilot, iyi bir araca sahip olduklarını, ama diğerlerinin de performanslarını görmeleri gerektiğini belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Daha çok rekabet seyircilerin de spora olan ilgisini arttıracaktır. Bu da hereksin Formula 1’i daha keyifli takip etmesine yardım edecek.

“Ben de herkes gibi çok sayıda takımın rekabetçi olup yarış kazanmasını istiyorum. Yanlış hatırlamıyorsam bir sezonda ilk 6 yarışın tamamını farklı bir pilot kazanmıştı. Bu gerçekten güzeldi.

“Red Bull’un ön gruba yaklaşmasını bekliyorum. Yine her ne kadar gerçek performanslarını bilmesek de Ferrari de geçen senenin üstüne koyup bizi zorlayacaktır.

“Testlerde çok başarılı iki hafta geçirdik ve şimdi burada elde ettiğimiz verileri en iyi şekilde değerlendirip, yeni sezona güçlü bir başlangıç yapmaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.