Horner: Gelecek sezonun motoruna yaz sonunda karar vereceğiz

Christian Horner, 2019’da kullanacakları motora yaz sonunda karar vereceklerini ve bu döneme kadar Honda ile Renault’yu gözlemleyeceklerini söyledi.

Horner: Gelecek sezonun motoruna yaz sonunda karar vereceğiz Formula1

Geçen ay konuyla ilgili konuşan Abiteboul ise, Red Bull’un kararını en geç Mayıs sonuna kadar vermesini istemişti.

Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Bu sene işlerin nasıl gideceğini görmek istiyoruz, ama bu şekilde bir hız farkı olduğu sürece aracı geliştirmekten başka yapacak bir şeyimiz kalmıyor.

“3 motor kuralı gerçekten zorlayıcı olacaktır. Ferrari ve Mercedes bu konuda belki bir sorun yaşamayabilir, ama Renault için kolay olacağını düşünmüyorum.

“Mayıs ayında 2019 motoru ile ilgili kesin bir karar vermemizi gerektiren bir kural bulunmuyor. Her şey yaz sonunda kesinleşiyor ve biz de bu süreyi sonuna kadar kullanıp, her şeyi düşünmek istiyoruz.

“Honda şu ana kadar testlerde Toro Rosso ile birlikte çok iyi bir iş yaptı. Onların da yeni sezonda neler yapacaklarını göreceğiz. Sadece dayanıklılık değil, performans da çok önemli ve bunu da sezon içinde gözlemleyeceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.