Sirotkin: Kubica üstümde bir baskı oluşturmuyor

Williams’ın çaylak pilotu Sergey Sirotkin, Robert Kubica’nın takımdaki görevinin kendisi üzerinde fazladan bir baskı oluşturmadığını söyledi.

Sirotkin: Kubica üstümde bir baskı oluşturmuyor Formula1

Arkasındaki büyük finansal destekten dolayı koltuğu kaptığı düşünülen Rus pilot, bu iddiaları yalanlamış ve performansıyla bunu herkese kanıtlayacağını ifade etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sirotkin şöyle konuştu.

“Buraya geldiğim günden bu yana normal olarak üzerimde bir baskı vardı, ama bu hiçbir zaman aşırı seviyede olmadı.

“Eğer gerçekten Formula 1’de yer almaya hazır olmasaydım, zaten Williams da beni takıma getirmezdi. Kendime güveniyorum ve elimden geleni yapmaya hazırım.

“Robert’ın takımda olması bana baskı oluşturmuyor. O çok tecrübeli bir isim ve bana sürekli yardım etmeye çalışıyor. Ben de ondan mümkün olduğunca faydalanmak istiyorum.

“Açıkçası Lance ve Robert ile birlikte çok iyi bir çalışma ortamımız var. Yeni sezonda her şey kusursuz olmayacaktır, ama gelişip daha iyi olacağımıza eminim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.