Boullier: Başarılı olmak için risk almalıyız

Eric Boullier, yeni sezonda başarılı olmak için risk almaları gerektiğini ve bu şekilde önlerde yer alabileceklerine inandığını söyledi.

Boullier: Başarılı olmak için risk almalıyız Formula1

Dayanıklılık konusunda testlerin ikinci haftasında da istediğini alamayan Woking merkezli takım, 4 günün sadece birini sorunsuz geçirebilmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Boullier şöyle konuştu.

“Son üç yıl bizim için çok zor geçmişti. Şimdi takımdaki herkesle birlikte McLaren’i ait olduğu gibi üst sıralara döndürmeye çalışıyoruz.

“Diğer her şeyde olduğu gibi, Formula 1’de de değişimi bir günde yapamazsınız. Bu uzun bir süreç ve sene içinde de gelişmeye devam edeceğiz.

“Hızlı araç üretecek yeteneklere sahibiz, bunu da piste çıktığımız zaman herkese göstereceğiz. Sabırlı olup, sorunları çözmeye odaklanmalıyız.

“Tabii ki üst sıralarda yer almak için bazı riskler almamız gerekiyor, büyük takım olmak bunu gerektirir. Oldukça motiveyiz ve bir an önce yeni sezonun başlamasını bekliyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.