Ricciardo: 12 ay öncesine göre daha iyi durumdayız

Daniel Ricciardo, Red Bull’un 12 ay öncesine göre çok daha iyi durumda olduğunu ve araçla sürüş yapmanın çok keyif verdiğini söyledi.

Ricciardo: 12 ay öncesine göre daha iyi durumdayız Formula1

Son yıllarda sezona güçlü başlangıçlar yapamayan Milton Keynes merkezli takım, 2018’e daha iyi bir giriş yapmanın peşinde.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Testlerde oldukça iyi bir hıza sahiptik, ama diğerlerinin attığı turları görünce kendi kendime ‘Bilmiyorum, gerçekten hızlı mıyız?’ diye sormuştum.

“Şu an en hızlı araç olmayabiliriz, ama yine de diğerlerinin attığı turların hangi şartlarda atıldığını bilmiyoruz. Bu da gerçek sıralama konusunda bize bir fikir vermedi.

“Geçen seneye göre daha iyi bir kış dönemi geçirdik. Eğer Avustralya’da güzel bir başlangıç yapabilirsek, sonrasında işlerin daha da iyi olacağını düşünüyorum.

“Ferrari testlerin son günlerinde çok iyi bir iş yaptı ve Mercedes ile birlikte önce olacaklardır. Biz de onlara yakınız ve ilk yarışla birlikte saldıracağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.