Dünyanın ilk lüks hibrid modeli olan Bentley, Bentayga Hybrid

Bu model, sessiz motoringin huzurunu zarif konfor ve zahmetsiz performans ile birleştiren tam elektrifikasyona yönelik Bentley'in ilk adımını temsil ediyor.

Dünyanın ilk lüks hibrid modeli olan Bentley, Bentayga Hybrid Oto-Haber

Bu model, sessiz motoringin huzurunu zarif konfor ve zahmetsiz performans ile birleştiren tam elektrifikasyona yönelik Bentley'in ilk adımını temsil ediyor.

Bentley, dünyanın ilk lüks hibrid modeli olan Bentayga Hybrid * ürününün tanıtımını yaptı.

Dünyanın en iyisini sunan yeni plug-in hibrid modeli, gelişmiş bir elektrik motorunu güçlü ve verimli yeni nesil benzinli motor ile birleştiriyor.

Dünyanın en lüks SUV'unun karma versiyonu Bentayga Hybrid, 75 g / km'lik (NEDC) CO2 emisyonlarıyla şimdiye kadar Bentley'in en verimli modeli olacak.

Bentayga Hybrid, Bentley için zarafet, zahmetsiz performans ve enfes bir sakin kabin sağlar.

Lüks hareketliliğin geleceğini temsil ederek; şehir ve ötesinde sakin ve huzur vahası sunuyor.

Bentley Motors'un yeni Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Adrian Hallmark,

"Bentayga Hybrid, geleneksel Bentley değerlerini en yeni teknolojilerle birleştiren elektrifikasyon yolundaki ilk adımımız.

Müşterilere her iki dünyanın da en iyilerini sunarak - açık yolda çekici, zahmetsiz performans ve şehirdeki sessiz, emisyonuz sürüş, dünya çapında değişen düzenlemelerle gittikçe önem kazanacak.

"Bentey geleneğinden sonra, Bentayga Hybrid, lüks bir melez olan yeni bir otomotiv sektörüne öncülük ediyor ve Bentley'yi sürdürülebilir bir elektrikli geleceğe doğru yola koyuyor."

Bentayga Hybrid, mevcut Bentayga lüks model yelpazesine yeni bir boyut katıyor.

Spor, Bentley, Konfor ve Özel olmak üzere aynı dört model ve dört yol üstü modu ile V12, V8 Dizel ve V8 türevleriyle ilişkili tüm esneklik özelliklerine sahiptir.

Otomatik Start-Stop anahtarı, üç E Modu - EV Sürücüsü, Hibrit Modu ve Bekleme Modu için bir kontrolle değiştiriliyor.

Zamansız Güç Dock'u Philippe Starck

Bentley, ünlü tasarımcı Philippe Starck ile Bentayga Hybrid müşterileri için istenen bir şarj ünitesi - Bentley x Starck Power Dock - için bir konsept yaratmak için işbirliği yapmıştır.

Açıklama parçası, hem sürdürülebilir hem de zarif materyalleri kullanarak Bentley'den Starck'ten beklediğiniz detaylara dikkat çekiyor.

Dokunsal yüzeyleri ve estetiği ile Starck'in zarif yaratıcısı Bentayga Hybrid müşterilerini evden şarj edilebilir duruma getirerek her bir yolculuğun maksimum elektrikli menzil ile başlamasını sağlıyor.

Heykeltıraş Formu, Keskin Hatlar ve Zarif Yürütme

Bentayga Hybrid'in son derece keskin Bentley güç hattı ve kaslı arka kısmı, otomotiv dünyasındaki en büyük tek parçalı alüminyum presin parçası olarak yan profillerde gergin bir gerilim sergilyor.

Geniş matris ızgarası ve B şeklinde kanat delikleri gibi ticari marka Bentley özellikleri Bentayga'yı modern, dinamik bir şıklığa sahip.

Arka kısımda, bölümlü kuyruk ışıkları içinde, Bentayga'ya anında tanınan ve çarpıcı bir gece imza imkânı sağlayan bir 'B' şeklindeki aydınlatma grafiği eklenmiştir.

Bentley'in en verimli modeli, bir takım zarif dış stil ipuçları sayesinde şimdiye kadar tanımlanabilir.

Bentayga'nın yeni güç aktarım organının elektrikli performans potansiyelini vurgulayan alt ön kapılar ve bagaj kapağı üzerinde bakır renkli 'Hibrid' rozet ve tekerlek merkezlerine ve Bentley rozetlerinin bakır kaplaması.

Buna ek olarak, taban yüzü plakalarındaki insert de 'Hibrid' olarak okunacaktır.

Dünyanın En İyi Kabin, El İşi Bentley Evinde

Bentayga Hybrid kabini, zarif kaplamalı ahşap ve metal elemanları vitrine çıkarmak için lüks ve hassasiyet için yeni standartlar belirledi.

Gösterge tablosu, ikonik Bentley kanat tasarımını ilham kaynağı olarak alıyor; güzelce bitmiş yüzeyler, orta konsoldan aşağı inip gösterge panelinin üst kısmından kapıdan kapıya doğru akıyor ve yolcu tarafı koruma bandı ve ayağının etrafında iyi yedekleniyor.

* Bentayga Hybrid henüz sipariş verilemedi.

2018 yılının ikinci yarısından itibaren seçilen pazarlarda sipariş verebilirsiniz.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,

Hakan Suat Sezer

Hakan Suat Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Otomobil sektöründe 30 yıldan fazla hizmet vermiş olan gerek satış, gerek satış sonrasındaki tecrübesi ile duayen konumunda bulunan Hakan Sezer hem hobi hemde hala sektörü takip etme amacıyla sitemizde editörlük ve yayın kordinatörlüğü görevinde bulunmaktadır.