Vettel: Rakiplerimizin durumunu bilmiyoruz

Sebastian Vettel, testlerin büyük bölümünde orta hamurla tur atan Mercedes ve Red Bull’un ne durumda olduklarına emin olmadığını söyledi.

Vettel: Rakiplerimizin durumunu bilmiyoruz Formula1

Testlerin ikinci haftasında zirvenin sahibi olan Alman pilotu takım arkadaşı Kimi Raikkonen izlerken, Mercedes pilotları gerilerde kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Rakiplerimiz Mercedes ve Red Bull daha çok orta hamuru kullanmayı tercih etti. Bu şekilde yarış mesafesi kat ettiler ki, gerçekte bunun bir anlamı yok.

“Tabii ki burada her şeyi strateji ile ilgili. Onların ne durumda olduğunu en iyi Melbourne’e gittiğimizde göreceğiz.

“Ferrari olarak iyi bir gelişim gösterdik. Şimdi eksik olduğumuz yönler üzerinde çalışarak yeni sezona en hazır şekilde girmek istiyoruz. Bu konuda oldukça ümitliyiz.

“Herhangi bir mekanik sorun yaşamadığımız için de mutluyum. Açıkçası aracı sürmekten çok keyif aldım ve bir an önce yarışmak için sabırsızlanıyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.