Alonso: Testler her zaman gerçeği yansıtmaz

Fernando Alonso testlerde sorunsuz günler geçiren Honda’nın, yine de sene içindeki 21 yarışlık takvimde zorlanabileceğini söyledi.

Alonso: Testler her zaman gerçeği yansıtmaz Formula1

Geride kalan 3 yılda Japon üreticisi ile birlikte rekabetçi olmaktan çok uzak kalan McLaren, bunun üzerine Renault ile anlaşmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Honda ile hiçbir problemim yok.

“Kış testlerinde güzel bir iş yaptılar ve kendilerini geliştirdiklerini gösterdiler. Eğer bunu devam ettirip yeni sezonda ilk 5’te olurlarsa mutlu olurum.

“Yine de böyle bir şeyin gerçekleşeceğini düşünmüyorum. Testler gerçek yarışlara benzemiyor.21 yarışı sadece 3 motorla tamamlamak hiç kolay değil ve bazı sorunlar ortaya çıkacaktır.

“Biz takım olarak Renault ile çalıştığımız için mutluyuz. Geçen yıla kıyasla tur başına 4 saniye daha hızlıyız ve her şeyin yolunda gittiğini söyleyebilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.