Bottas Hamilton’ı yenebileceğine inanıyor

Valtteri Bottas, Lewis Hamilton’ı geride bırakma konusunda kendisine güvendiğini ve elinden geleni yapacağını söyledi.

Bottas Hamilton’ı yenebileceğine inanıyor Formula1

Geçen sene üç yarış kazanan ve özellikle yaz arasına kadar daha istikrarlı bir performans sergileyen Fin pilot, 2018’de daha da iyi durumda olmayı bekliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Lewis harika bir pilot ve benden hızlı olduğu zamanlarda üzülmemem gerekiyor. Yeteneklerine saygı duyuyorum, ama onu geçebileceğime de inanıyorum.

“Geçen sene bazı bölümlerde çok zorlandım, ama hiçbir zaman pes etmedim. Elimden geldiğince çok çalışıp kendimi geliştirmeye devam edeceğim.

“Mental olarak yeni sezona hazırım. Daha bir yıl geçireceğime inanıyorum, ilk hedefim her yarışı tek tek ele almak ve neler olacağını görmek.

“Uzun dönemli bir sözleşme almak için de Lewis ile rekabet etmem gerektiğinin farkındayım. Takım bana bir şans daha verdi ve ilk sezonumda bunu hak ettiğimi düşünüyorum, ama artık geçen seneki gibi bir performansı kabul edemem.

“Nico da çok sıkı çalışıyordu ve sonunda Hamilton’ı yenmesi 3 sene sürmüştü. Ben de bu süreci hızlandırıp şampiyon olmak istiyorum”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.