Verstappen: İlk yarıştan itibaren rekabetçi olmak istiyoruz

Max Verstappen, gelecek hafta başlayan olan 2018 Formula 1 sezonuna güçlü bir giriş yapıp, rekabetçi olmayı hedeflediklerini söyledi.

Verstappen: İlk yarıştan itibaren rekabetçi olmak istiyoruz Formula1

Melbourne’deki yarışlarda güzel sonuçlar alan ve burada yarışmayı seven Hollandalı pilot, sorunsuz bir yarış geçirmek istiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Melbourne’de olmayı her zaman sevmişimdir. Buradaki insanları ve havasını gerçekten çok seviyorum. Avrupa’ya kıyasla çok tutkulu seyircileri var.

“Şu ana kadar sadece Sydney ve Melbourne’ü gezme şansım oldu. Amacım ülkenin diğer kısımlarını da gezip burada kaldığım süre boyunca mümkün olduğunca çok keyif almak.

“Albert Park geçişin çok zor olduğu pistlerden birisi. Düzlükler çok kısa ve bu düzlüklerin öncesindeki virajlar ise 90 derece. Bu da takibi zorlaştırıyor.

“11 ve 12.virajlarda sürüş yapmak oldukça keyifli. Sıralama turlarında düşük yakıtla aracın her şeyini zorlayabiliyorum. Yaklaşık 270 km/s ile dönülen harika bir bölüm.

“Bu sene büyük bir adım atmak istiyoruz. İyi bir test dönemi geçirdik ve ilk yarıştan itibaren rekabetçi olmaya çalışacağız. İyi başlarsak bu diğer yarışlar için de bize büyük bir moral olacak.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.