Stroll: Takımda lider pilot kavramı yok

Lance Stroll yeni sezon öncesinde yaptığı açıklamalarda takım içinde lider pilot kavramı olmadığını söyledi.

Stroll: Takımda lider pilot kavramı yok Formula1

Çaylak Sergey Sirotkin ile birlikte yarışacak olan Kanadalı pilot, takım arkadaşına göre sadece 20 yarışlık bir avantaja sahip olacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Stroll şöyle konuştu.

“Ben yeni sezonda yine kendi işime odaklanmaya devam edeceğim. Açıkçası garajın diğer tarafında kim olduğuna çok dikkat etmiyorum.

“Sergey’e göre bir yıl daha fazla tecrübem var, ama birlikte çalışıyoruz ve takım içindeki liderin kim olacağını umursamıyorum.

“Zaten birinci pilot, ikinci pilot gibi bir ayrım yapmıyoruz ve liderlik konusu da bu yüzden çok oluşacak bir kavram değil. Williams’ın gelişimi için yarışan iki pilotuz ve elimizden geldiğince takımı üst sıralara taşımaya çalışacağız.

“Bu sezonki tek amacımız bu. Umarım sorunsuz ve güzel bir yıl olur. Testlerde biraz zorlandık, ama sorunları sezon içinde de çözerek gelişmeye devam edeceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.