Ocon: Mercedes’i etkilemem gerekiyor

Esteban Ocon, yeni sezonda çok iyi bir performans gösterip Mercedes’i etkilemek istediğini ve sonrası için bir şans yaratmayı düşündüğünü söyledi.

Ocon: Mercedes’i etkilemem gerekiyor Formula1

İlk tam sezonunda oldukça iyi bir iş yapan Fransız pilot, sadece bir yarıştan puan alamazken, Force India’nın 4.’lüğünde önemli pay sahiplerindendi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ocon şöyle konuştu.

“2018 kariyerim açısından en önemli yıllardan birisi olacak.

“Birçok önemli pilotun sözleşmesi bitiyor ve pilot pazarında büyük hareketlilik olmasının bekliyorum. Ben de güzel bir sezon geçirerek Mercedes’in seçenekleri arasında olmalıyım.

“Geçen sene çok şey öğrendim, ama insanlar benden bir şeyler öğrenmeye devam etmemi bekliyor. Bu da oldukça normal. İstikrarlı ve yükselen bir performans sergilemeliyim.

“Sonuçta benim kariyerim Mercedes tarafından yönlendiriliyor ve onlar nerede olmamı isterse orada yarışacağım. Force India’da iyi bir role sahip olduğumu düşünüyorum. Elime çok sayıda fırsat geçecektir ve bunları değerlendirmeliyim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.