Wolff: Hamilton’ı Ferrari’ye kaptırabiliriz

Toto Wolff, her ne kadar Lewis Hamilton’ın kariyerini Mercedes’te bitirmesini istediğini dile getirse de, Ferrari’ye gitmesi durumunda ise şaşırmayacağını söyledi.

Wolff: Hamilton’ı Ferrari’ye kaptırabiliriz Formula1

Şu an için Mercedes ile yeni sözleşme imzalamaya yakın olan İngiliz pilotun, buna göre yıllık 40 milyon euro kazanması bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Lewis modern jenerasyonun en iyi pilotu.

“Bu da onu kariyerinin sonuna kadar Mercedes’te tutmayı istememize neden oluyor. Yeni sözleşmeyi de en kısa zamanda imzalamak istiyoruz.

“Bence bundan sonra bir kontrat daha yapacaktır. Ferrari her pilotun aklında olan bir takım ve son olarak oraya gitmeyi düşünebilir.

“Şu an için Mercedes’te oldukça mutlu olduğunu biliyorum. Yine de Ferrari’nin çok büyük bir marka değeri var ve çok eski yıllardan beri çoğu başarılı pilotun onlar için yarıştığını gördük.

“Onunla çok güzel günlerimiz oldu ve bundan sonra da olmaya devam edecek. İlişkilerimiz sürekli güçleniyor ve birlikte çalıştığımız için çok mutluyum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.