Ricciardo ülkesinde hak ettiği sonucu almak istiyor

Daniel Ricciardo, geçen seneki başarısız yarışın ardından bu sezon hak ettiğini almak istediğini söyledi.

Ricciardo ülkesinde hak ettiği sonucu almak istiyor Formula1

Sıralama turlarında spin atarak duvara çarpan Avustralyalı pilot, vites kutusu sorunu ile birlikte yarışa 15.sıradan başlamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Formula 1 sezonuna Avustralya’da başlamak çok büyük bir şans. Kendi ülkemde ve insanlarımın için de olacağım için çok mutluyum.

“Griddeki tek Avustralyalı olmak da üzerimdeki ilginin çok olacağını ve dikkatlerin sürekli bende olduğunu gösteriyor. Bu oldukça eğlenceli ve güzel bir şey.

“Geçen seneki yarış tamamen hataların birleşiminden oluşmuş bir başarısızlıktı. Sıralamalarda turlarında kaza yaptıktan sonra, yarışta da mekanik bir sorun yaşamıştık.

“Bu sezon istediğimiz ve hak ettiğimiz sonucu almak için uğraşacağız. Herkes çok sıkı şekilde bu yarışa hazırlanıyor ve elimizden geleni yapmalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.