Hakkinen Mercedes ve Ferrari savaşı bekliyor

Mika Hakkinen yeni sezonda da şampiyonluk mücadelesinin Mercedes ile Ferrari arasında geçmesini beklediğini söyledi.

Hakkinen Mercedes ve Ferrari savaşı bekliyor Formula1

Alman takımının testlerde yine çok hızlı gözüktüğünü ifade eden eski dünya şampiyonu, arkasında ise Ferrari’nin olacağını düşünüyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hakkinen şöyle konuştu.

“Mercedes son yıllarda yaptığı işlerle ne kadar önemli bir takım olduğunu gösterdi. Böylesine başarılı bir takım birden kazanmayı unutacak değil.

“Testlerde farklı yaklaşım uygulayarak hiper yumuşak lastikleri kullanmadılar. Bu da rakiplerinin biraz endişelenmesine neden olacaktır.

“Ferrari ise geçen seneki hayal kırıklığının ardından zorlamaya devam ediyor. Testlerde dayanıklı ve performans açısından da istikrarlı olduklarını gösterdiler. Bu iki takım arasındaki mücadele hiç olmadığı kadar heyecanlı geçecek.

“Red Bull ve McLaren şu an için sadece yarış galibiyetlerini zorluyor. 5-6 farklı pilotun kazandığı bir sezon olabilir, ama şampiyonluk yarışında Mercedes ve Ferrari’yi yakalamaları kolay olmayacak.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.