Steiner yeni sezondan ümitli

Haas patronu Guenther Steiner, testlerdeki başarılı performansın ardından ümitli olduklarını, ama aynı zamanda da dikkatli olmaya devam etmeleri gerektiğini söyledi.

Steiner yeni sezondan ümitli Formula1

Testlerin ikinci haftasında güzel turlar atan Amerikan takımı, diğer takımların da dikkatini çekmiş ve birden rekabetçi bir duruma gelmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Steiner şöyle konuştu.

“Testlerin ardından orta sıralarda iyi bir yerde olduğumuzu düşünüyorum. Umarım ön gruba yakın olan kısımda yer alabiliriz.

“Aerodinamik ve dizayn konusunda takımdakiler gerçekten çok iyi bir iş yaptılar. Aracın dengesi de geçen seneye göre çok daha iyi durumda.

“Tabii ki şu an sadece kendi durumumuzu değerlendirebiliyoruz. Diğer takımların da ne durumda olduğunu görmek için ilk birkaç yarışı beklemeliyiz.

“İlk aşamada en önemli konu dayanıklılıktı. Ne kadar çok tur atarsanız o kadar çok veri toplarsınız ve bu da aracı anlamayı kolaylaştırır. Açıkçası yeni sezondan oldukça ümitliyim, ama dediğim gibi henüz diğer takımların ne seviyede olduğunu bilmiyoruz ve erken havaya girmek bize zarar verir. Dikkatli olmalıyız.

“Bu sezon öndeki üçlünün dışında herkesin çok yakın olmasını bekliyorum ve bu da savaşın çok zor geçeceğini gösteriyor. Elimizden geleni yaparak 2017’den daha iyi bir yerde sezonu bitirmek istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.