Verstappen: Marko’nun yeni projesi benim

Max Verstappen, zamanında Red Bull ile 4 şampiyonluk alan Sebastian Vettel’in ardından, Helmut Marko’nun yeni projesinin kendisi olduğunu söyledi.

Verstappen: Marko’nun yeni projesi benim Formula1

Geçen sene takımıyla 3 yıllık daha sözleşme uzatan Hollandalı pilot, takım içinde bunun avantajlarını görecek gibi duruyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Helmut’un yeni projesi benim. O da Vettel’in yazdığı hikayeyi tekrarlayıp, şampiyon olmak istiyor.

“İstatistiklerin Vettel için önemli olduğunu biliyorum, ama ben sayılara çok takılan bir insan değilim. Dünya şampiyonu olmak bana yetecektir. Kaç yarış kazandığım o kadar da önemli değil.

“Şu an için geçen yıla göre daha istikrarlı bir sezon geçirmek istiyorum. Daha az mekanik sorun, daha çok yarış kazanmak ve ilk pole pozisyonu çok güzel olurdu.

“Şampiyonluk yarışına girmem halinde daha az risk alacağım, çünkü öyle bir durumda ikincilikle alınacak puanların da ne kadar kritik olabileceğinin farkındayım.

“Geçen sezon sadece kazanmak istiyordum ve kaybedecek bir şeyim yoktu. Artık daha fazlasını istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.