Hamilton: En sevdiğim renk kırmızı, ama olduğum yerde mutluyum

Lewis Hamilton, en sevdiği rengin kırmızı olduğunu, ama şu an Mercedes’te yarıştığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

Hamilton: En sevdiğim renk kırmızı, ama olduğum yerde mutluyum Formula1

Henüz Mercedes ile sözleşme yenilemeyen İngiliz pilotun, yakın zamanda yıllık 40 milyon dolarlık bir kontrata imza atması bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Sözleşme hakkında konuşmaya devam ediyoruz, ama şu an için benim önceliğim bu değil.

“Yarışmaya devam edip, kazanmak istiyorum. Bir noktada zaten kontratı imzalayacağım, ama bunu onlar istediğim zaman değil, her şey hazır olduğunda yapacağım.

“Evet, kırmızı benim en sevdiğim renk, ama Mercedes’te olduğum için mutluyum. Babam bana sadakatin büyük bir değer olduğunu öğretti ve ben de buna saygı duyuyorum.

“Zaten daha önce iki kere takım değiştirdim ve sürekli oradan oraya gidebilecek biri olmak istemiyorum. Sonuçta Ferrari her ne kadar harika bir takım olsa da her zaman istediğini alamayabilir.

“Yarışmayı çok seviyorum ve 40 yaşına kadar da yarışabilirim. Neler olacağını göreceğiz. Emekli olana kadar mümkün olduğunca çok kazanmak istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.