Grosjean: Şu ana kadar ki en iyi araca sahibiz

Romain Grosjean, yeni sezon öncesinde çok heyecanlı olduğunu ve şu ana kadar ki en iyi araca sahip olduklarını söyledi.

Grosjean: Şu ana kadar ki en iyi araca sahibiz Formula1

Testlerde güzel bir iş yapan Amerikan takımı, hem dayanıklılık hem de performans olarak geçen yıla göre büyük bir gelişim göstermişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Grosjean şöyle konuştu.

“VF-18 gerçekten çok iyi gözüküyor. Araca geçtiğim andan itibaren kendimi çok rahat hissediyorum ve görüntü olarak da güzel bir araca sahibiz.

“Testlerdeki verileri değerlendirdik ve neleri geliştirip performansımızı arttırabileceğimizi biliyorum. Hafta sonuna kadar güzel bir paketle yarışmak için çalışmaya devam edeceğiz.

“İstikrar bu sezon çok önemli olacaktır. Testlerde bu konuda gayet iyiydik. Açıkçası şu ana kadar ki en iyi Haas ile yarışacağım.

“2017’de değişen kurallardan dolayı bazı sorunlar yaşamıştık. Bu sezona daha iyi hazırlandık ve bunun karşılığını almak istiyorum. İlk yarıştan itibaren orta grupta rekabetçi olmaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.