Ricciardo: Hala şampiyonluk için yarışmak istiyorum

Daniel Ricciardo, şampiyon yarışında yer almak istediğini, ama sadece istemenin her şeyi yoluna koymayacağını söyledi.

Ricciardo: Hala şampiyonluk için yarışmak istiyorum Formula1

Kariyerindeki en iyi derecesi 3.’lük olan Avustralyalı pilot, iki kere bu başarıyı elde ederken, ikisinde de liderin 100 puan gerisinde kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Şampiyonluk için savaşmak istiyorum. Tabii ki istemek farklı şey, bu savaşın içinde olmak farklı bir şey. Ben en azından bu yarışın içinde olmak istiyorum.

“Hala kendimi çok genç hissediyorum. Durumlara korkusuz şekilde yaklaşabilecek kadar genç, bundan zararsız çıkabilecek kadar ise tecrübeliyim.

“Eğer iyi bir araçla yarışabilirsek, kazanabileceğime inanıyorum. Şampiyon olmak için gereken şeylere sahibim ve bu sezon güzel bir araçla yarışabilirsek, her şeyimle bunu başarmak için savaşacağım.

“Sonunda önemli olan sadece araca ve frenlere güvenmek. Sonrasında tek yapmanız gereken piste çıkıp mümkün olduğunca hızlı sürebilmek.

“Bu hesaplanmış, ama aynı zamanda korkusuz bir yaklaşım. Ben elimden geleni yapıp deneyeceğim, olmazsa da olmadı diyeceğim.

“Kazanmak için denerken kaza yaparsam buna üzülmem, ama önümdekinin hata yapmasını beklerken 70 tur geçirmek beni çok daha üzebilir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.