Marko: Japonca öğrenmeye başladık

Helmut Marko, şimdiden birkaç kelime Japonca öğrenmeye başladığını ve Honda yetkilileri ile iletişime geçmeye başlayabileceklerini söyledi.

Marko: Japonca öğrenmeye başladık Formula1

Renault ile olan motor anlaşması sene sonunda bitecek olan Milton Keynes merkezli takımın, yaz sonuna kadar 2019 motorunu bildirmesi gerekiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Marko şöyle konuştu.

“Honda’nın yapacağı değişikliklerden haberdar olmak istiyoruz ve onlar da bize bununla ilgili bilgi veriyorlar.

“Birkaç kelime Japonca öğrendim. Artık akşam yemeklerinde onlarla oturup sohbet edebileceğiz. Neler yapacaklarını öğrenmeye çalışıyoruz.

“Bu sene Red Bull’un ileriye doğru adımlar attığını söylemeliyim. Yine de Mercedes’i yakalamak için çok kaynağa ihtiyaç var.

“İşler bir noktada Renault’ya bağlı. Onların nasıl bir motor üretecekleri ve geliştirecekleri şampiyonada kaderi değiştirebilir. Şasi olarak rakiplerimizden kötü değiliz.

“Her ne kadar Renault’un iyi bir iş yapması konusunda şüpheci olsam da umarım işleri düzeltirler ve güzel bir sezon geçirebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.