Verstappen agresif stilini savundu

Max Verstappen, yarışırken hiçbir kuralı ihlal etmediğini, sadece pozisyonunu korumak için savaştığını söyledi.

Verstappen agresif stilini savundu Formula1

Özellikle fren noktalarındaki ani yön değişimleri sonrası pilotlar tarafından eleştirilen Hollandalı pilot, yaklaşımını değiştirmeyi düşünmediğini ifade etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Diğerleriyle yarışırken olayın sıcaklığı ile herkes agresifleşip kötü şeyler söyleyebiliyor, ama sonrasında herkes birbiriyle konuşup sorunlarını çözüyor.

“Benim yaptığım savunma illegal değil. Zaten bununla ilgili hiçbir ceza da almadım. Bu yüzden insanların şikayet etmesini doğru bulmuyorum.

“Genç bir pilot olup iyi sonuçlar aldığınızda dikkat çekiyorsunuz. Güçlü pilotları yenince, onların hoşuna gitmiyor ki bu da oldukça normal.

“Ben kendim olmaya devam edeceğim. Birisi bana atak yaparsa benim de pozisyonumu korumak için savunma yapmamdan daha normal bir şey olamaz.

“Hepimizi sürekli limitlerde yarışıyoruz ve en iyi sonuç için elimizden geleni yapıyoruz. Geçen sene kuralları birkaç yarışlık değiştirdiler, ama bu da işe yaramadı. Kimseye pozisyonumu kolayca vermeyeceğim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.