Mateschitz: Ricciardo isterse gitmekte özgür

Red Bull’un sahibi Dietrich Mateschitz, sözleşmesi sene sonunda bitecek olan Ricciardo’nun gitmekte özgür olduğunu söyledi.

Mateschitz: Ricciardo isterse gitmekte özgür Formula1

Red Bull ile henüz sözleşme yenilemeyen ve önce aracın durumunu görmek istediğini ifade eden Avustralyalı pilotun, kararını sezon ortasına kadar vermesi bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mateschitz şöyle konuştu.

“Ricciardo’nun takımda kalıp kalmayacağını bilmiyorum. Bunu ona sormanız gerekiyor.

“Uzun süre aynı takımda olduktan sonra insanlar bazen farklı bir maceraya atılmak isteyebiliyor. Özellikle de güçlü takımlardan teklif gelince bunu düşünmek çok mantıklı olabilir.

“Eğer takımdan ayrılmak isterse yapacak bir şeyimiz yok, ama kalmaya karar verirse onunla devam ettiğimiz için çok mutlu olacağız.

“Gitmesi halinde Toro Rosso’da ve başka takımlarda yarışan çok kaliteli pilotlarımız var, ama şu an için bunları konuşmanın doğru olduğunu düşünmüyorum.

“Neler olacağını göreceğiz. Biz de sizler gibi Daniel’in kararını bekliyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.