Massa Mercedes’in şampiyon olmasını bekliyor

Eski Formula bir pilotu Felipe Massa, yeni sezonda yakın bir mücadele görmeyi beklediğini, ama şampiyonun yine Mercedes olabileceğini söyledi.

Massa Mercedes’in şampiyon olmasını bekliyor Formula1

Son 4 sezondur pilotlarda ve takımlar şampiyonluğunu kimseye kaptıramayan Alman takımı, yeni sezonda da en büyük favori olarak gösteriliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Massa şöyle konuştu.

“Mercedes, Ferrari ve Red Bull arasında sürekli gidip gelen bir savaş görmek harika olurdu, ama açıkçası böyle olmamasından endişeleniyorum.

“Kış testlerinde çok şey söylendi, ama testler hiçbir zaman gerçeği yansıtmaz. Mercedes şu ana adar aracının tam potansiyelini göstermedi ve nasıl bir hıza sahip olduklarını tam olarak bilmiyoruz.

“Mercedes gibi son 4 yıldır kazanan bir takımın, bu seneye favori olarak girmemesi saçma olurdu. Zaten Hamilton ve Bottas’ın suratlarındaki mutluluk da işlerin yolunda gittiğini gösteriyor.

“Bir takımda pilotlar mutluysa işler yolunda gidiyor demektir. Umarım rekabet dolu bir sezon olur ve rahat bir şampiyonluk almazlar.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.