Alonso: Avustralya’da sezonun en düşük noktasında olacağız

Fernando Alonso, McLaren’in hızlı şekilde gelişme kaydedeceğini ve Avustralya’da sezonun en kötü durumunda olacaklarını söyledi.

Alonso: Avustralya’da sezonun en düşük noktasında olacağız Formula1

Renault motoru ile ilk kez yarışacak olan Woking merkezli takım, testlerde istediği kadar çok tur atamazken, performans olarak ise geçen yıllara göre büyük bir gelişim göstermişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Bu hafta sonu belki de sezonun en kötü paketiyle yarışacağız.

“Diğer takımlara göre sezon içinde en çok gelişim gösteren ekip olacağımızı düşünüyorum. Yeni bir güç ünitesiyle yarışacak olmak kolay değil ve zamanla daha iyi olacağız.

“Bu sezon bizim için çok önemli. Geride kalan 3 yılın ardından artık iyi sonuçlar almak istiyoruz ve bunun için de gayet iyi bir şansımız var.

“Şu an için nerede olduğumuzu söylemek çok zor. İlk birkaç yarışta bütün takımlar aracı keşfetmeye devam edecekler ve kimsenin tam potansiyelini yansıtmasını beklemiyorum. Umarım her şey istediğimiz gibi olur ve hedeflerimiz doğrultusunda başarılı bir sezon geçirebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.