Sezonun ilk antremanında lider Hamilton

Geçen sezonun şampiyonu Hamilton yeni sezona da güçlü bir giriş yaparken, Mercedes’in iyi durumda olduğunu herkese göstermeyi başardı.

Sezonun ilk antremanında lider Hamilton Formula1

1:24.026 ile takım arkadaşı Bottas’ın yaklaşık yarım saniye önünde lider olan İngiliz pilotu sonrasında ise Max Verstappen izledi.

Hiç ultra yumuşak lastik ile tur atmayan Ferrari pilotlarından Raikkonen 0.85, Vettel ise 0.95 saniyelik farklarla 4 ve 5. Sırada yer aldılar.

Ülkesinde yarışan Ricciardo en hızlı 6.derecenin sahibi olurken, geri kalanların en iyisi ise güzel bir kış dönemi geçiren Haas’tan Grosjean oldu.

Renault motoruna geçen ve güzel bir olmasını uman McLaren’de Fernando Alonso 8, Renault’dan Carlos Sainz 9 ve Stoffel Vandoorne ise ilk 10’daki son isim olarak dikkat çektiler.

Sauber pilotları beklendiği gibi son sırada yer alırken, çaylak pilot Leclerc’in derecesi lider Hamilton’dan 4.8 saniye daha yavaştı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.