Vettel: Henüz en iyi performansımızı göstermedik

Sebastian Vettel, ilk antreman gününün ardından araçta çok potansiyel olduğunu ve durumdan endişeli olmadıklarını söyledi.

Vettel: Henüz en iyi performansımızı göstermedik Formula1

İlk günü Hamilton’ın yarım saniye gerisinde tamamlayan Ferrari pilotu, aynı zamanda iki seansta da Raikkonen’in gerisinde kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Bugün oldukça yoğun bir gün oldu. Sonunda sezon başladığı için çok mutluyum ve oldukça keyif aldığımı söylemeliyim.

“İlk iş olarak dengeyi düzeltmeye çalıştık. Başlarda kendimi araçta rahat hissedemedim ve bu yüzden performanstan çok buna yöneldik.

“Sonuçtan dolayı endişeli değilim. Eğer aracı mümkün olan en iyi şekle sokarsak zaten performans da bununla bağlantılı olarak gelecektir.

“Yarın sıralama turlarında her şey daha güzel olacak. Aracın büyük bir potansiyeli var ve hafta sonunda galibiyet için savaşacağımızı düşünüyorum. Diğerlerine göre daha çok çalışıp, en hazır şekilde yarına girmeliyiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.