Grosjean: Aracın performansından dolayı çok mutluyum

Avustralya Gp’si antremanlarının ilk gününde herkesin dikkatini çeken Haas’ta Grosjean günün en hızlı 6.derecesinin sahibi olmuştu.

Grosjean: Aracın performansından dolayı çok mutluyum Formula1

Rakipleri tarafından da orta grubun en hızlısı olarak gösterilen Amerikan takımı da ilk günün ardından oldukça mutlu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Grosjean şöyle konuştu.

“Oldukça verimli bir gün geçirdik. Araçtan ve garajdakilerin göstermiş olduğu performanstan dolayı mutluyum. Yeni sezona hazır olduğumuzu düşünüyorum.

“Tabii ki daha çok erken ve hemen rahatlamamalıyız. Çalışmaya devam edip aracı geliştirmek istiyoruz. Performans alabileceğimiz daha çok alan var.

“Yine de böylesine güçlü bir başlangıç yapmak bizi çok motive etti. Herkesin yüzünde bir gülümseme var ve bu da daha hırslı çalışmamıza yardım edecektir.

“Asıl zorluk yarın başlayacak. Sıralama turları ve yarışta neler yapabileceğimizi görmeliyiz. Hava durumu da bunda etkili olacaktır. Umarım her şey sorunsuz şekilde ilerler.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.