Sainz sıralama turlarında yağmur istiyor

Hava tahminlerinde cumartesi gününün yağmurlu olacağının gözükmesinin ardından Renault pilotu Carlos Sainz, bundan kazanç sağlayabileceklerini söyledi.

Sainz sıralama turlarında yağmur istiyor Formula1

Antremanların ilk gününü Haas ve McLaren pilotlarının gerisinde 11.sırada noktalayan İspanyol pilot, özellikle Amerikan takımımın orta grubun lideri olabileceğini ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Bence pazar günü çok ilginç bir yarış göreceğiz.

“Cumartesi günü yağmur gelmesi halinde gridde karışık bir dizilim ortaya çıkabilir. Açıkçası bundan avantaj sağlamak istiyoruz.

“Geçen senenin son bölümüyle aynı pozisyonda olduğumuzu düşünüyorum. Hala gelişebilecek çok alanımız var ve bundan dolayı mutluyum. Sene boyunca aracı çok daha farklı bir seviyeye çıkarabiliriz.

“Şu an için liderin 1 – 1 buçuk saniye gerisinde olmak istiyoruz. Sezon ilerledikçe bu farkı eriteceğiz. Umarım her şey beklediğimiz gibi gider ve başarılı bir yıl olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.