Vettel: Her şeye rağmen güzel bir sonuç

Sebastian Vettel, Hamilton’ın büyük bir farkla pole pozisyonunun almasına rağmen aracın Cuma gününe göre daha iyi olduğunu ve sonuçtan memnun olduklarını söyledi.

Vettel: Her şeye rağmen güzel bir sonuç Formula1

Raikkonen’in sadece 0.01 saniye gerisinde, Verstappen’in ise 0.04 saniye önünde 3.olmayı başaran Alman pilot, yarışta daha rekabetçi olmayı bekliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Mutlu olmamız gerektiğini düşünüyorum. Dün araçta kendimi hiç iyi hissedememiştim, ama bugün daha iyiydi.

“13.virajda bir hata yaptım ve vakit kaybettim, ama yine de fark çok büyüktü. Belki 2.sıraya çıkabilirdim, ama bugün tek turda Lewis’i geçmek çok zordu.

“Yarın daha yakın bir yarış olmasını bekliyorum. Onların Cumartesi günleri zaten çok hızlı olduklarını biliyorduk. Pazar günü bu fark biraz daha kapanacaktır.

“Geçiş yapmak biraz zor, ama güzel bir start ile her şey değişebilir. Takım adına mutluyum ve güzel bir başlangıç elde ettik. Şimdi buradan itibaren gelişerek işleri daha iyi hale getirmek için çalışmamız gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.