Raikkonen: Aradaki fark çok büyük

Sıralama turlarında Hamilton’ın yaklaşık 0.65 saniye gerisinde 2.sıranın sahibi olan Kimi Raikkonen, yine de iyi bir iş yaptıklarını söyledi.

Raikkonen: Aradaki fark çok büyük Formula1

Cuma günkü antremanlarda da takım arkadaşını geride bırakan Fin pilot, iyi formunu sürdürdü ve sezonun ilk sıralama turlarına güzel bir başlangıç yapmış oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Makul bir iş yaptık ama Lewis ile aradaki fark hala çok büyük.

Hava durumu da biraz karmaşıktı ve şartlar istediğimiz gibi olmadı. Yine de güzel bir başlangıç yaptık ve çalışmaya devam etmeliyiz.

“Q2’de yaptığım bir hatadan dolayı tekrar tur atmam gerekiyordu ve aynı lastiği Q3’teki ilk turumda da kullandım. Buna rağmen iyi bir his verdi ve bir sıkıntı yaşamadım.

“Birkaç yerde daha iyi olabilirdim, ama artık bunu değiştiremeyiz. Sezon açılışları her zaman bilinmezlerle dolu olur ve yarınki yarışın da normal şekilde gitmesini bekleyemeyiz.

“Elimizden geldiğince Lewis’i zorlayıp kazanmak için kendimize şans yaratmaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.