Ricciardo: Daha iyi bir sonuç almayı bekliyordum

Daniel Ricciardo 5.sırada noktaladığı sıralama turlarının ardından üzgün olduğunu ve kendi seyircisi önünde daha iyi bir sonuç almayı beklediğini söyledi.

Ricciardo: Daha iyi bir sonuç almayı bekliyordum Formula1

Antremanlardaki kırmızı bayrak ihlalinden dolayı da 3 sıra grid cezası alan ve yarışa 8.sıradan başlayacak olan Avustralyalı pilot, hayal kırıklığı yaşıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Henüz ilk yarışta aldığım ceza beni çok üzdü. Sanki şimdiden ayak bileğimden vurulmuşum gibi hissediyorum. Her şey daha iyi olabilirdi, ama bununla yaşamalıyım.

“Sıralama turlarının ilk bölümü güzeldi, ama sonraki bölümlerde biraz vakit kaybettim. Sanırım en büyük sorunu ilk sektörde yaşadık.

“Denge konusunda da çok iyi durumda değildik, ama aracın güzel bir performansı var ve bu yüzden de biraz daha çok üzgünüm. Burada gerçekten güzel bir sonuç alabilirdik.

“Yine de yarın elimden gelenin en iyisini yapıp seyircilere güzel bir yarış izletmek istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.