Grosjean: Yarışta pozisyonumuzu korumak istiyor

Sıralama turlarında çok iyi bir iş yapan Haas takımında Romain Grosjean, yarınki yarışta öncelikle pozisyonlarını korumak istediklerini söyledi.

Grosjean: Yarışta pozisyonumuzu korumak istiyor Formula1

Magnussen ile birlikte 5 – 6 olan Fransız pilot, Amerikan takımının 3.yılında en iyi grid sonucunu almasına da yardım etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Grosjean şöyle konuştu.

“Kışın yaptığımız güzel hazırlıkların karşılığını aldığımız için çok mutluyuz. Bu sonuç testlerdeki performansımızın gerçekçi olduğuna doğrulamış oldu.

“Aracı istediğim kadar zorlayabildim ve bu gayet iyi hissettirdi. Açıkçası yıllardır bu duyguyu yaşamamıştım ve bu yüzden sıralama turlarından çok keyif aldım.

“Kevin ile birlikte 3.çizgide başlamak takım adına da büyük bir sonuç. Yarışta arkadaki pilotları durdurmak istiyoruz. Güzel puanlar alabiliriz, ama öncelikle sakin olmalıyız.

“Sezona çok iyi bir başlangıç yaptık ve gururluyuz. Umarım bunu sene geneline yayarız ve tarihi bir sezon geçirebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.