Sezonun ilk yarışında zafer Vettel’in

Yarışa 3.sıradan başlayan Sebastian Vettel, sanal güvenlik aracı sırasında aldığı liderliği bir daha bırakmadı ve kariyerindeki 48.yarışı kazanmış oldu.

Sezonun ilk yarışında zafer Vettel’in Formula1

Startın ardından gridde çok bir değişiklik meydana gelmezken, uzun süre boyunca öndeki üç pilot yerini koruyarak devam etti.

Sonrasında Haas pilotlarının yaşadığı sorunların ardından çıkan sanal güvenlik aracında pite giren Vettel, kendisinden önce giren Raikkonen ve Hamilton’ geçmiş oldu.

Daniel Ricciardo kendi evinde 8.sıradan 4.’lüğe kadar tırmanırken, Fernando Alonso istikrarlı şekilde noktaladığı yarışı Verstappen’in önünde 5.sırada noktalayıp takımına önemli puanlar kazandırdı.

Sarı bayraklar altında Alonso’yu geçtikten sonra yerini geri veren Verstappen ise kalan bölümde İspanyol pilotu takip etse de geçiş yapmayı başaramadı.

Yarışı başladığı gibi 7.sırada bitiren Nico Hulkenberg’i Bottas, Vandoorne ve Sainz izledi. Geçen sene geri kalanların en iyisi olan Force India ise sezona puansız girdi.

Bu sonuçla birlikte Ferrari geçen senenin ardından bu sezona da liderlik koltuğunda başlamış oldu.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.