Vettel: Galibiyetle başlamak harika

Avustralya Gp’sine 3.sıradan başlayan Sebastian Vettel, sanal güvenlik aracı sırasında yaptığı pit stop ile aldığı liderliği kaybetmedi ve sezona galibiyetle başladı.

Vettel: Galibiyetle başlamak harika Formula1

Geçen sene de polede başlayan Hamilton’ı geçerek yarışı kazanan Alman pilot, böylece kariyerindeki 48.galibiyet ve 100.podyuma ulaşmış oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Oldukça iyi bir yarıştı. Güvenlik aracında oldukça şanslıydık ve bunu zafere çevirmeyi başardık.

“Yarıştan gerçekten çok keyif aldım. Burada harika bir seyirci vardı ve sürekli bize destek verdiler.  Startta daha iyi olmayı bekliyordum, ama olmadı.

“ilk bölümün sonlarına doğru Lewis ve Kimi ile bağlantıyı kaybetmiştim ve gerçek bir şansımın olması için güvenlik aracı istiyordum. Sonra Haas’ı kenarda görünce çok mutlu oldum.

“Her şey limitteydi, pite geldim ve Hamilton’ın önünde çıkmayı başardım. Geçiş yapmak çok zordu ve 3.sıradayken kazandığım için mutluyum. Açıkçası bugün biraz şanslıydık.

“Lewis dün harikaydı ve yarışı da iyi kontrol etti ama sonrasında dediğim gibi şans bizden yanaydı. Yine de mutluyum, hala araç istediğimiz yerde değiliz, ama ilerleyen haftalar için güzel bir motivasyonumuz var.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.