Hamilton: Hızlıydık, ama geçiş çok zordu

Lewis Hamilton pole pozisyonundan başladığı Avustralya Gp’sinde iyi bir hıza sahip olduklarını, ama geçişin zor olmasından dolayı bunu göstermediğini söyledi.

Hamilton: Hızlıydık, ama geçiş çok zordu Formula1

Dünkü sıralama turlarında harika bir tur atan ve ikinci Raikkonen’in 0.65 saniye önünde yer alan İngiliz pilot, kontrol altında götürdüğü yarışı sanal güvenlik aracı periyodundan kaybetti.

Konuyla ilgili açılamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“İnanılmaz bir hafta sonuydu. Buradaki seyirciler çok tutkulu ve ilk günden itibaren bize büyük bir destek verdiler. Hepsine teşekkür ederim.

“Sezona böyle bir performansla başladığımız için mutluyuz. Sebastian ve Ferarri’yi tebrik ediyorum, bugün bizden daha iyiydiler.

“Yarışta güzel bir tempomuz vardı ve geirye düştükten sonra Vettel’e bakı kurmaya çalıştım, ama geçişin çok zor olmasından dolayı pek bir işe yaramadı.

“Yeni eklenen DRS alanının da çok yardım ettiğini söyleyemem. Kazanmak isterdik, ama olmadı. Şimdi bu yarışı analiz etmemiz gerekiyor. güçlü rakiplerimiz var ve çalışmaya devam etmeliyiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.