Raikkonen: Vettel bugün daha şanslıydı

Kimi Raikkonen, sezona iyi bir başlangıç yaptıklarını ve Sebastian Vettel’in sanal güvenlik aracında kendisinde daha şanslı olduğunu söyledi.

Raikkonen: Vettel bugün daha şanslıydı Formula1

Yarışa ikinci sıradan başlayan ve güzel bir start alan Fin pilot, buna rağmen Hamilton’ı geçemezken, ilk pit stopa kadar İngiliz pilotunu takibini sürdürmüştü.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Bugün ne yazık ki istediğimiz turları atamadık.

“Sanal güvenlik aracı güzel bir fırsattı, ama ben daha öncesinde pite girdiğim için bugün şans Vettel’in yanındaydı. En azından o kazandığı için mutluyum.

“3.olmak güze bir sonuç, iyi bir hızımız vardı. Start da iyiydi ama geçiş yapamadım ve sonrasında Lewis’i takip etmeye çalıştım.

“Burada geçiş yapmak çok zor ve bununla birlikte öndeki aracı da çok yakından takip edemiyorsunuz. Bu yüzden atak yapacak fırsatım olmadı.

“Son bölümde daha taze lastiklerle gelen Red Bull’dan baskı yedim, ama pozisyonumu kaybetmedim ve podyuma çıkmak güzel sezon başlangıcı oldu.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.