Verstappen: Endişelenmemizi gerektirecek bir şey yok

Max Verstappen aracın özellikle önünde kimse yokken çok iyi bir temposu olduğunu ve sonuçtan dolayı endişeli olmadıklarını söyledi.

Verstappen: Endişelenmemizi gerektirecek bir şey yok Formula1

Attığı spinden sonra sırasını kaybeden ve aracında da sorun çıkan Hollandalı pilot, güvenlik aracından sonra Alonso'yu takip etmiş, ama geçememişti.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu. 

"Önümüz açıkken aracın temposu çok iyiydi.

"Açıkçası bugünkü yarıştan dolayı endişelenmemiz gereken bir şey olduğunu düşünmüyorum. Eğer iyi bir sıralama turu geçirirsek yarışlarda daha iyi sonuçlar alacağımıza eminim.

"Spinin ardından araçta birçok sorun meydana geldi. Denge kesinlikle eskisi gibi değildi ve bir şeyler de kırılmıştı. 

"Sürekli ilk virajı dönerken yol tutuşun düşük olduğunu hissediyordum ve en sonunda aracın arka tarafını kaptırdım ve spin attım. 

"Her ne kadar çok sıra kaybetmesem geçişin zor olduğu bu pistte hasarlı araçla öndekilere atak yapmakta zorlandım. Tüm bu şartları göz önünde bulundurursak iyi puanlar aldığımızı düşünüyorum. Bahreyn'de çok daha iyi olacağız."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.