Marchionne: Daha yapacak çok işimiz var

Sergio Marchione, Vettel’in kazandığı ve Raikkonen’in 3.olduğu Avustralya Gp’sinden dolayı mutlu olduklarını, ama daha yapacak çok işleri olduğunu söyledi.

Marchionne: Daha yapacak çok işimiz var Formula1

Lewis Hamilton’ın kontrol altında götürdüğü yarışta Grosjean’ın sorunu sonrası çıkan sanal güvenlik aracı periyodunda pite giren avantajı eline geçiren Vettel, sonrasında liderliği bırakmadı ve sezonun ilk yarışında damalı bayrağı ilk sırada geçmeyi başardı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Marchionne şöyle konuştu.

“Açıkçası Ferrari için şampiyonaya daha iyi bir başlangıç yapmanın mümkün olduğunu düşünmüyorum.

“Melbourne’de İtalyan marşını tekrar dinlediğimiz için çok gururluyuz. Takım olarak hiç pes etmedik, şans ve stratejinin de yardımıyla güzel bir başlangıç yaptık.

“Sebastian ve Kimi harika bir iş yaptılar. Tabii ki önümüzde hala 20 yarış var, ama bu galibiyet bizi oldukça motive etti. Yine de çok sevinmemeliyiz.

“Hala araçta geliştirmemiz gereken çok yön var ve bu yüzden çalışmaya devam etmeliyiz. Rakiplerimizin çok güçlü olduğunu biliyorduk ve bu yarışta bir kez daha görmüş olduk.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.