Hulkenberg: Sıkı çalışmamızın karşılığını aldık

Nico Hulkenberg, sezonun açılış yarışındaki 7.’liğin kendileri için güzel bir sonuç olduğunu ve sıkı çalışmalarının karşılığını aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Hulkenberg: Sıkı çalışmamızın karşılığını aldık Formula1

Çok büyük bir aksiyonun olmadığı yarışa 7.sıradan başlayan Alman pilot, damalı bayrağı da burada geçti ve sezona puanlarla başladı.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Bugünkü sonucun ardından çok mutlu olmamız gerekiyor. Aracın oldukça rekabetçi bir hızı vardı.

“Yine de ilk yarışta kimin ne durumda olduğunu görmek için iyi bir şansımız oldu ve geliştirmemiz gereken yönleri anlamış olduk.

“Haftaya istediğimiz gibi başlayamamıştık. Cuma günü istediğimiz durumda değildik ve sonrasında sürekli olarak gelişerek yarışa en hazır şekilde geldik.

“Tabii ki yarış dışı kalmaların da yardımcı oldu, ama güvenlik aracı periyodunda da şanssızlık yaşadık. Belki o olmasa daha iyi puanlar mümkün olabilirdi. Şimdi bu yarışı unutup Bahreyn Gp’sine hazırlanacağız. Orada da takım olarak güzel puanlar toplamalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.