Marko: Mercedes herkesle oyun oynuyor

Helmut Marko, Mercedes’in diğer takımlara göre büyük bir avantaja sahip olduğunu ve ilk yarışı Ferrari’nin kazanmasına rağmen bunun gerçekçi bir sonuç olmadığını söyledi.

Marko: Mercedes herkesle oyun oynuyor Formula1

Sıralama turlarında en yakın rakibine 0.65 saniye fark atan ve çok rahat bir pole pozisyonu elde eden Hamilton, sanal güvenlik aracı periyodunda yerini Vettel’e kaybettikten sonra atak yapacak pozisyonu bulamamış ve damalı bayrağı ikinci sırada geçmişti.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Marko şöyle konuştu.

“Mercedes herkesle oyun oynuyor. Yarışta veya sıralama turlarında şartlara göre istedikleri motor moduna geçip işleri kontrol altında tutabiliyorlar.

“Ferrari’ye Mercedes’in yaklaşık yarım saniye daha hızlı olduğunu söylediğimde bana inanmamışlardı, ama herkesin ayakta uyumuş olduğunu gördük. Bu motorla kimse onları yenemez, çok farklı bir seviyedeler.

“Bizim de çok iyi bir aracımız var ve bu yüzden onlara yakın olabiliyoruz, ama motor kuralları bu şekilde olduğu sürece 2021’e kadar durum değişmeyecektir.

“Ferrari’nin de artık uyandığını düşünüyorum. Onlar da bu motorla Mercedes’i yakalayamayacaklarına ikna olmuş durumdalar. Yarışta şansları yanlarında olduğu için kazandılar.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.