Villeneuve: 2018 Raikkonen’in yılı olabilir

Eski dünya şampiyonu Jacque Villeneuve Raikkonen’in sezona çok iyi bir giriş yaptığını ve bu sene çok başarılı olabileceğini söyledi.

Villeneuve: 2018 Raikkonen’in yılı olabilir Formula1

Sıralama turlarında Vettel’in önünde 2.sırada yer alan Fin pilot, yarışta ise sanal güvenlik aracında takım arkadaşının gerisine düşüp yarışı 3.sırada noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Villeneuve şöyle konuştu.

“Kimi karakter olarak çok gelişti ve hala çok rekabetçi bir seviyede yarışabileceğini gösterdi. Hiç kimseyi umursamıyor ve sadece işini yapıyor.

“Her sene daha güçlü olduğunu görüyorum. İlk yarışta da Cuma gününden itibaren Vettel’den daha hızlıydı ve bu da aracın ona daha iyi uyduğunu gösteriyor.

“2018 onun yılı olabilir. Uzun süredir rekabetçi olmasına rağmen şanssızlıklar yaşadı ve hak ettiği sonuçları alamadı. Bu sene işler onun için çok daha iyi olacaktır.

“Önümüzde uzun bir sezon var. Mercedes güçlü gözüküyor, ama Ferrari de gelişecek ve zamanla daha yakın bir savaş göreceğiz. Kimi’nin de bu süreçte çok güzel sonuçlar alacağına eminim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.