Abiteboul: Kusursuz olmayan, ama tatmin edici bir yarıştı

Renault patronu Cyril Abiyeboul, Avustralya Gp’sinden memnun ayrıldıklarını, ama her şeyin bekledikleri gibi kusursuz gitmediğini söyledi.

Abiteboul: Kusursuz olmayan, ama tatmin edici bir yarıştı Formula1

Sıralama turlarında ve yarışta iki pilotla birlikte ilk 10’da yer almayı başaran Enstone merkezli takım, sezona 7 puanla başladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Tatmin edici bir sonuç aldık. Her ne kadar tam olarak kusursuz bir yarış olmasa da hedeflerimiz doğrultusunda güzel işler yaptığımızı gördük ve buna da devam edeceğiz.

“Pit stoplar ve aracın dayanıklılığı güzel olunca zaten ilk 10’da bitirmek sorun olmadı. İki pilotla birden puan alarak sezona başlamak her zaman motive edici oluyor.

“Güvenlik aracı periyodu bizi biraz zor duruma soktu. Ne yazık ki yarışlarda bazen böyle olabiliyor. Bir gün şans sizden yana olurken, diğerinde olmayabiliyor.

“Orta sıralardaki rekabetin ciddi olacağını biliyorduk ve bunu ilk yarışta da gördük. İlerleyen yarışlarda bizi çok daha zorlu yarışlar bekliyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.