Perez: Çok şanssız bir hafta sonuydu

Force India pilotu Sergio Perez, Avustralya Gp’sinde şansın kendilerinden yana olmadığını ve bu yüzden puanı kaçırdığını söyledi.

Perez: Çok şanssız bir hafta sonuydu Formula1

Yarışa 12.sıradan başlayan Meksikalı pilot, orta sıralarda puan barajına çıkmakta zorlanırken, yarışın orta noktasından sonra, 10.’luk için Sainz’ı zorlasa da atak yapamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Bizim için çok şanssız bir hafta sonuydu. Yine de bu yarıştan çıkarabileceğimiz çok sayıda pozitif şey var ve bunlardan dolayı mutlu olmalıyız.

“Puan almaya çok yaklaşsak da bu pistte atak yapmak çok zor ve Sainz’a karşı o atağı yapamadım. Bottas da benden çok hızlı olmasına rağmen ilk set lastiklerle beni geçememişti.

“Her şeye rağmen takımın performansından ve çalışma azminden dolayı memnunum. Çok eksiğimiz var ve hızlı şekilde bunları kapatmalıyız. Yakın zaman içinde tekrar rekabetçi bir seviyeye gelip üst sıralar için yarışacağımıza eminim.

“Umarım Bahreyn’e kadar iyi güncelleştirmeler yaparız. Orada atak yapmak da mümkün ve bunu kullanmak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.